Türkiye’nin robotları görücüye çıkıyor

Türkiye’nin robotları görücüye çıkıyor

Türkiye’nin robotları görücüye çıkıyor

ODTÜ Robot Topluluğu, "ODTÜ Robot Günleri"nin beşincisini 21-23 Mart tarihleri arasında uluslararası boyutta düzenleyecek.
13 Şubat 2008 07:57
Yazı boyutunu büyütmek için            
#haberImage { float: right; margin: 0 0 4px 8px; } #haberImage img { border: solid 1px #900; width: 272px; height: 204px; } #nealsak { border: solid 1px #990; width: 272px; height: 204px; background: url(http://image.haber7.com/ads/nealsak/market-bg.jpg) no-repeat; cursor: pointer; }
Türkiye’nin robotları görücüye çıkıyor #bannerCorp { width: 272px; height:260px; border: solid 1px #909; text-align: center; padding: 10px 0 0 0; }

ODTÜ Robot Topluluğu, "ODTÜ Robot Günleri"nin beşincisini 21-23 Mart tarihleri arasında Kültür ve Kongre Merkezi’nde uluslararası boyutta düzenleyecek.

ODTÜ Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilki 2002 yılında gerçekleştirilen etkinlik, çeşitli konferans ve atölye çalışmalarıyla robotik teknolojisi ile akademik ya da profesyonel olarak ilgilenenleri biraraya getirmeyi, amatörleri de bu teknolojiye yakınlaştırmayı amaçlıyor.

Bu yıl uluslararası boyut kazanarak Türkiye'nin ilk uluslararası robot yarışmaları haline gelen Uluslararası Robot Günleri'nde çeşitli kategorilerde robot yarışmaları da düzenlenecek.

En yeni robot teknolojilerinin yer aldığı, basit bir robotun nasıl yapıldığının görüldüğü ve öğrenildiği atölye çalışmalarına katılmak ya da yarışmalarda yer almak için son başvuru tarihi 11 Mart olarak belirlendi.

ANKA

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !